Kurs w zakresie programowania obróbki frezarskiej CNC na 3-osiowej frezarce CNC z systemem sterowania Heidenhain TNC 620

CEL SZKOLENIA:

Zapoznanie studenta z podstawowymi czynnościami obsługowymi podczas pracy na frezarce CNC takimi jak:

• opis narzędzi w tablicy narzędziowej obrabiarki,
  • załadunek narzędzi do magazynu obrabiarki i rozładunek,
  • pomiar wartości korekcyjnych,
  • mocowanie przedmiotów obrabianych,
  • identyfikacja punktu zerowego przedmiotu obrabianego,
  • praca w trybach: obsługi ręcznej, MDI, programowania, testu, półautomatycznego i automatycznego wykonania programu.

Zapoznanie studenta z podstawami programowania procesów obróbki w systemie Heidenhain TNC 620

• interpolacja liniowa i kołowa,
  • programowanie fazek i zaokrągleń,
  • programowanie naddatków obróbkowych,
  • podprogramy,
  • programowanie w układzie kartezjańskim prostokątnym, biegunowym, inkrementalnym i absolutnym,
  • programowanie przekształceń typu: lustro, przesunięcie punktu zerowego, obrót, skalowanie,
  • szyk liniowy i kołowy,
  • programowanie wybranych cykli obróbkowych.

OPIS KURSU:
Kurs kierowany jest do studentów zainteresowanych poznaniem podstaw obsługi i programowania 3-osiowego frezarskiego centrum obróbkowego z systemem sterowania Heidenhain TNC 620. W trakcie 40-godzinnego szkolenia, na które składają się ćwiczenia z zakresu programowania i zajęcia z podstaw obsługi obrabiarki, student zapoznaje się z poszczególnymi treściami zawartymi w programie szkolenia. Podczas zajęć z programowania omawiane są poszczególne zagadnienia na przykładzie konkretnych zadań projektowych a następnie studenci wykonują samodzielnie programy obróbkowe odpowiadające tematyce ćwiczeń. W części praktycznej uczestnik kursu wykonuje konkretne zadania obsługowe na centrum obróbkowym.

KURS KIEROWANY JEST DO STUDENTÓW:

posiadających podstawową wiedzę techniczną,
znających podstawowe zasady projektowania procesów technologicznych,
znających podstawy teoretyczne dotyczące zagadnień związanych z obróbką ubytkową.

UCZESTNICY UZYSKAJĄ:

gruntowną wiedzę praktyczną z zakresu programowania i obsługi sterowania Heidenhain TNC 620,
dokumentację szkoleniową pozwalającą na zdobycie wiedzy w sposób przejrzysty i uporządkowany, popartą licznymi przykładami,
świadectwo ukończenia kursu oraz dyplom Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie potwierdzający nabyte umiejętności /w dwóch językach – polskim i angielskim/.

WYMAGANE DOKUMENTY: