Odwiedź nas także na
Depułtycze Królewskie 55
22-100 Chełm
Pon-Pt
07:30 - 15:30
82 562 06 05
sekretariat.csi@pwszchelm.edu.pl

Synergia 2017

W dniach od 4 do 6 września 2017 odbyło się  drugie seminarium pt. „SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU 2017” w PWSZ w Chełmie.

Seminarium zgromadziło nieoczekiwanie ogromną ilość firm i przedsiębiorstw regionu wschodniego, a także uczelni z całej Polski. Ze „świata przemysłu i nauki” przybyło 200 uczestników, biorąc udział w sesjach i pokazach podczas dwóch pierwszych dni (4 i 5 września), natomiast trzeciego dnia, 6 września, na Synergię 2017 przyjechało 300 uczniów z zespołów szkół i liceów: w Radzyniu Podlaskim, Krasnymstawie, Niemcach, Chełmie, Kraśniku i Rejowcu, a także studentów naszej Uczelni. Łącznie w Synergii 2017 udział wzięło 500 uczestników, w ciągu 3 dni, co było większą liczbą gości niż podczas Synergii 2015.

Patronat medialny nad Seminarium sprawowało 10 instytucji, czasopism technicznych i naukowych oraz radio i telewizja. Mecenat sprawowały rozpoznawalne na rynku światowym firmy i koncerny przemysłowe, m.in. DMG MORI, Siemens i Heidenhain. Dwa pierwsze dni Seminarium poświęcono relacjom na styku nauka – przemysł, zaś dzień trzeci dedykowano szkołom, uczelniom i innym instytucjom prowadzącym działalność edukacyjną.

Niewątpliwym sukcesem zwieńczającym spotkanie było wręczenie Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie POROZUMIENIA o współpracy z firmą HEIDENHAIN otwierającego PWSZ w Chełmie drogę do utworzenia Certyfikowanego ośrodka szkoleniowego i używania tytułu certyfikowanego partnera firmy HEIDENHAIN. Uczelnia od dwóch lat posiada funkcjonujący taki ośrodek pod auspicjami firmy Siemens. PWSZ w Chełmie jest oficjalnie uprawniona do posługiwania się oznaczeniem Siemens CNC Training Partner w zakresie prowadzenia działalności szkoleniowej: programowanie Sinumeric DIN/ISO, obsługa i programowanie ShopMill, obsługa i programowanie ShopTurn.